مقالات

مزایا و خواص پودر تخم مرغ

1- حجم کم، قابلیت نگهداری بالا و سهولت جابجایی این امکان را فراهم می‌سازد که بجای نیاز به خرید روزانه تخم‌مرغ با تناوبهای زمانی طولانی‌تر، اقدام به خرید پودر تخم‌مرغ نمود.

2- پودرهای تخم‌مرغ را می‌توان به سادگی و سریع با سایر مواد اولیه خشک مخلوط نمود، که این امر باعث سهولت و افزایش سرعت تولید می‌شود.

3- سهولت استفاده از پودر تخم‌مرغ باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل،کارگری و تجهیزات مربوط به نگهداری، شستشو، شکستن و … می‌گردد.

4- خواص کاربردی زرده و سفیده تخم‌مرغ متفاوت بوده و تولیدکنندگان در صورت استفاده از پودر تخم‌مرغ امکان انتخاب هر کدام از این دو ماده را به تنهایی داشته و با مشکل مصرف فرآورده‌های مکمل مواجه نخواهند بود.

5- میزان ترکیبات غذایی پودر تخم مرغ دارای یکنواختی و ثبات بیشتری نسبت به تخم مرغ تازه بوده که باعث سهولت در محاسبات فرمولاسیون محصولات می‌گردد.

6- پوسته تخم‌مرغ حاوی تعداد زیادی باکتریهای بیماری زا از گونه سالمونلاست که حتی محتویات تخم‌مرغ سالم نیز نسبت به آنها مصون نیست و استفاده از تخم‌مرغ در صنایع غذایی با خطر انتقال آلودگی همراه می‌باشد، پودرهای تخم‌مرغ در شرایط کاملاً بهداشتی و با بکارگیری تکنولوژیهای مدرن روز و مطابق با استاندارد‌های جهانی تهیه گردیده و عاری از هر گونه آلودگی می‌باشد و استفاده از آنها خط انتقال آلودگی را به حداقل می‌رساند.

7- کنترل کیفیت تخم مرغ خریداری شده از لحاظ سلامت و درصد ترکیبات، نحوه شستشو، شکستن و جداسازی تخم مرغ از وظایف مهم و مشکل مسئولین کنترل کیفی واحد‌های تولیدی به منظور حفظ سلامت و یکنواختی محصول است که جایگزین کردن پودر تخم مرغ می‌تواند باعث سهولت کار و آسودگی خیال مصرف کنندگان گردد.

8- دفع ضایعات حاصل از تخم‌مرغ (پوسته، تخم‌مرغ‌های شکسته، تخم‌مرغ های فاسد) و فروش کارتن و شانه بجای مانده به بهایی ناچیز از دیگر مشکلات مصرف‌کنندگان تخم‌مرغ تازه است که با جایگزین شدن پودر مرتفع می‌گردد.

9- پودر تخم‌مرغ دارای مزایای بیشماری است که مصرف‌کنندگان عزیز خود به آن واقف بوده و یا در حین استفاده از آن آگاه خواهند شد، به هر حال جایگزین شدن تخم‌مرغ با پودر تخم‌مرغ مرغ گامی است در راستای ارتقاء کیفیت فرآورده‌های غذایی وابسته و انتظار است هم اکنون که امکان تولید چنین فرآورده‌های در کشور توسط هم میهنان شما فراهم گشته، دوستان خود را که در واقع عضوی از خانواده صنایع غذایی کشور هستند تنها نگذاشته و با راهنمائیها و پیشنهادات خود آنها را در جهت تولید محصولی یاری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *